Geleceğe birikim yapmak için şimdi bizi arayabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi, çalışan ya da çalışmayan 18 yaş üzeri herkesin sahip olabileceği, gönüllülük esasına dayalı bir sistemdir. Bu sistem SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik sistemlerinin yerini alan değil tamamlayan niteliktedir.

Bireysel Emeklilik poliçeleri “uzun vadeli” en güvenli yatırım çeşitlerinden biridir. Sistem yasayla düzenlenmiş, Hazine Müsteşarlığı ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından denetlenmektedir. Sisteme üye olunduğunda yatırım yaptığınız fonlar Takas Bank güvencesinde saklanmaktadır.

Katılımcı, belirlediği tutarı ister her ay ödeyerek, isterse yıllık toplu ödemeler ile birikim yapabilir. Ödediği tutarın %25’i kadar devlet katkısı(İlgili yıla ilişkin brüt asgari ücret tutarının toplamı ile sınırlıdır) sağlanan bu sistemde; kişi isterse birden fazla emeklilik sözleşmesine sahip olabilir

Emekli olmak için katılımcının sisteme ilk giriş tarihinden itibaren 10 yıl süreyle sistemde kalması ve 56 yaşını tamamlaması gerekir.

Katılımcı isterse emeklilik hakkını ileri bir tarihte kullanabilir, dilerse emekliliğe hak kazanan katılımcı birikimi toplu olarak alabilir ya da ömür boyu maaş olarak aylık bazda alabilir.