Aksigorta Siber Koruma Sigortası ile işletmenizi, karşılaşabileceği tüm siber risklere karşı koruma altına alabilirsiniz.

İşletmeler İçin Yeni Bir Güvence

Siber riskler karşısında İşlerin devamlılığı için yenilikçi bir sigorta çözümü

Kapsamlı Teminatlar

Siber şantajdan medya sorumluluğa, iş durmasından siber suça kadar kapsamlı teminatlar ve isteğe bağlı genişletme fırsatı

Sabit Fiyat Avantajı

İşletmenin yıllık cirosuna göre belirlenen limitler ve sabit prim avantajı

Profesyonel Çözüm

Siber olaylara uzman ekip müdahalesi

TRAFİK Sigortası KASKO

Neler Güvende, Neleri Kapsar?

Teminatlar

Olaya Müdahale

  • Olayın araştırılması
  • Mevzuata uyum ve yasal bilgilendirmeler
  • Yasal savunma giderleri ve idari para cezaları
  • Kimlik hırsızlığı takip hizmetleri
  • İtibar korunması için halkla ilişkiler faaliyetleri

Eski Haline Getirme

Siber olay sonrası kaybedilen veri ve yazılımların olay meydana gelmeden hemen önceki mümkün olan en yakın hale getirme masrafları teminatı.

Siber Şantaj

Bilgisayar sistemlerine zarar verme tehdidi ile yapılan fidye taleplerinin karşılanması.

Bilgi Güvenliği ve Gizliliği Sorumluluğu

Üçüncü kişilere ve çalışanlara ait gizli bilgilerin veya kişisel verilerin ihlali sonucu ileri sürülebilecek tazminat talepleri veya veri koruma mevzuatının ihlal edilmesi sebebiyle maruz kalınan tazminat talepleri ve cezalar.

Ağ Güvenliği Sorumluluğu

Sigortalının bilgisayar sistemlerinde ortaya çıkan ve üçüncü kişilerin bilgisayar sistemlerinde hasara, değişikliğe, tahribata veya veri hırsızlığına yol açan siber olaylar sonucu üçüncü kişiler tarafından yöneltilen tazminat talepleri ve savunma masrafları.

İsteğe Bağlı Teminatlar

İş Durması

Sigortalının ya da sözleşmeli olarak hizmet aldığı bir şirketin bilgisayar sisteminin tamamen ya da kısmen devre dışı kalması sonucu maruz kalınan brüt kar kaybı ve çalışma maliyetlerindeki artışlar.

Siber Suç

Sigortalının banka hesaplarından yasa dışı elektronik aktarım yapılması ya da sigortalının bilgisayar sistemlerindeki verilerin yasa dışı olarak değiştirilmesi.

PCI-DSS (Ödeme Kartları Endüstrisi – Veri Güvenliği Standartları)

PCI- DSS ‘e tabi olan sigortalılara yönelik, bir siber olay sonucu PCI-DSS in ihlal edilmesine bağlı olarak uygulanan para cezaları ve yeniden sertifikasyon masrafları.

Medya Sorumluluğu

Sigortalıya ait web sitesi veya sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilebilecek karalama, telif hakkı, unvan, slogan, ticari isim veya marka ihlali ya da gizlilik haklarının ihlali neticesinde sigortalıya yansıyabilecek tazminat talepleri ve savunma masrafları.